Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Algierii w ramach oficjalnej wizyty Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Janusz Pisz | 2016-04-24 12:16:23
misja gospodarcza do algierii w ramach oficjalnej wizyty podsekretarza stanu w ministerstwie rozwoju radosława domagalskiego-łabędzkiego

Misja Gospodarcza do Algierii w ramach oficjalnej wizyty Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego 29 maja – 2 czerwca 2016 r. (Algier, Oran)

Misja Gospodarcza do Algierii w ramach oficjalnej wizyty Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego 29 maja – 2 czerwca 2016 r. (Algier, Oran)

W dniach 29 maja – 2 czerwca 2016 r., Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze oraz Ambasadą Algierii w Warszawie, organizuje Misję Gospodarczą do Algierii pod przewodnictwem Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG od wielu lat organizuje cyklicznie w Algierii i w Polsce z udziałem algierskich partnerów, w tym Algierskiej Izby HandlowoPrzemysłowej - CACI, algierskich regionalnych izb gospodarczych i konfederacji algierskich przedsiębiorców.

Program Misji przewiduje:

- udział w Polsko-Algierskim Forum Biznesu w Algierze oraz spotkaniach b2b z partnerami algierskimi

- udział w Polsko-Algierskim Forum Biznesu w Oranie oraz sesja spotkań b2b z firmami algierskimi

- przeprowadzenie indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami algierskich firm zainteresowanych wymianą handlową z przedsiębiorstwami z Polski podczas wielobranżowych Międzynarodowych Targów w Algierze - FIA 2016 r. na polskim stoisku informacyjno-promocyjnym

- udział w spotkaniach z przedstawicielami administracji rządowej, instytucji oraz organizacjami samorządu gospodarczego.

Wśród atutów rynku algierskiego należy podkreślić wysoki poziom rezerw dewizowych (140 mld USD), duże potrzeby w praktycznie każdej dziedzinie gospodarki, stabilizację polityczną, wysoki poziom bezpieczeństwa wewnętrznego i bardzo życzliwy stosunek algierskich władz, przedsiębiorców i obywateli do Polski, polskich firm i do Polaków. Od kilkunastu lat Algieria realizuje ambitny i bardzo szeroki program rozwoju infrastruktury i modernizacji gospodarki, którego celem jest unowocześnienie i rozbudowa wszystkich dziedzin życia społecznogospodarczego. Stwarza to wysoki potencjał rozwoju dla polskiego eksportu know - how, usług i towarów, także w wyniku silnego uzależnienia algierskiej gospodarki od importu.

Według algierskich statystyk celnych w 2015 r. polsko-algierskie obroty handlowe osiągnęły wartość 521,4 mln dol., w tym polski eksport 494,8 mln dol. i import 26,6 mln dol.

Realizowany w Algierii pięcioletni program inwestycji publicznych na lata 2014-2019 stwarza perspektywy dla polskich firm na współpracę z algierskimi partnerami m.in. w sektorach takich jak:

- budownictwo (prace budowlane i roboty publiczne, technologie, maszyny i materiały budowlane i wykończeniowe, renowacja zabytków, rozwój bazy turystyczno-hotelowej)

- opieka zdrowotna (budowa i wyposażenie szpitali, dostawa sprzętu medycznego, wspólna produkcja leków, turystyka medyczna)

- przemysł rolno-spożywczy (linie i urządzenia do przetwórstwa płodów rolnych i produkcji artykułów spożywczych)

- sektor maszynowy, elektrotechniczny, motoryzacyjny (podwykonawstwo na potrzeby przemysłu głównie poprzez uruchamianie w Algierii montowni, w tym montowni ciągników i maszyn rolniczych)

- ochrona środowiska (recycling, stacje oczyszczania wody, technologie energooszczędne)

- dostawy towarów i usług dla sektora ropy, gazu i energetyki

- meble i sprzęt AGD, oświetlenie.

Możliwości współpracy gospodarczej między Polską i Algierią istnieją zarówno dla dużych firm, jak również dla małych i średnich przedsiębiorstw z obu krajów.

Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Algierii. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami algierskich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z przedsiębiorstwami z Polski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line Formularz zgłoszenia 

https://docs.google.com/forms/d/1j_nbcVl3cPuMTv1ifZtRZDpY6WNK9LaVor1hpj1XHfE/viewform

Dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu (w tym koszty uczestnictwa) przekażemy Państwu po ustaleniach z algierskimi współorganizatorami.

Kontakt:

Agnieszka Salamończyk, tel: 22 6309773, e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas, tel: 22 6309752, e-mail: ewojtas@kig.pl

 

Janusz Pisz                                                                Marek Kłoczko

Radca - kierownik                                                     Wiceprezes

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji                      Dyrektor Generalny

w Algierze                                                                   Krajowa Izba Gospodarcza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Płotki przeciwśniegowe

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionó...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny aluminiowe

Do zalet rynien aluminiowych można zaliczyć wcześniej wspomniana lekkość. Aluminium należy do sur...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Rynny miedziane

Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi do produkcji orynnowań są stal, aluminium oraz właśni...
Polska - POZNAŃ 2021-05-05 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert