Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAlgieria w gronie najbardziej bezpiecznych krajów na świecie - według rankingu American Institute Gallup

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Janusz Pisz | 2017-12-16 10:44:00
algieria w gronie najbardziej bezpiecznych krajów na świecie - według rankingu american institute gallup

Algieria w gronie najbardziej bezpiecznych krajów na świecie - według rankingu American Institute Gallup

Algieria w gronie najbardziej bezpiecznych krajów na świecie - według rankingu American Institute Gallup

Taille du texte normaleAgrandir la taille du texte

Algieria, która doświadczyła krwawej wojny domowej w latach dziewięćdziesiątych (zginęło 200 tys. osób) jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie i zajmuje siódme miejsce w rankingu Amerykańskiego Instytutu Gallup. Algieria znajduje się w pierwszej 10. krajów, w których ludzie czują się bezpiecznie, zgodnie z indeksem Law and Order amerykańskiego Instytutu, który uwzględnia poczucie bezpieczeństwa i osobiste doświadczenia jeśli chodzi o przestępczość i egzekwowanie prawa.

 

Algieria jest liderem w rankingu w Afryce (Maroko na 43 miejscu, Tunezja na 79 miejscu, Libii nie ma nawet w rankingu). Singapur prowadzi 97 punktami na 100, następnie dalej w kolejności są Uzbekistan, Islandia, Turkmenistan, Norwegia i Szwajcaria.

Instytut Gallupa przeprowadził swoje badania w 2016 roku w 135 krajach oceniając w szczególności zaufanie ludzi do sił policyjnych oraz poziom bezpieczeństwa nocą w miastach.

 

Gallup stwierdza, że „istnieje ścisły związek między odpowiedziami respondentów a rozwojem gospodarczym i społecznym kraju". Raporty te zawierają m.in. informacje o tym, jak wysoki współczynnik przestępczości może wpływać na spójność społeczną i wyniki gospodarcze kraju, wyjaśnia Instytut Gallup.

 

Na podstawie artykułu prasowego:

http://www.elwatan.com/actualite/l-algerie-parmi-les-pays-les-plus-securises-au-monde-07-08-2017-350500_109.php